Your Perfect Spice Mix Delivered.

- Lentils & Beans 10 products
- Rice 8 products
- Jams, Pastes, & Pickles 2 products
-
Organic Yellow Split Pea
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Split Pigeon Pea (Tur)
- Regular price
- From $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- From $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Moong Dal
- Regular price
- From $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- From $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Red Lentils
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Green Lentils
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Red Chori
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Chickpea (Garbanzo)
- Regular price
- From $6.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- From $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Urad Gota
- Regular price
- $0.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $0.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $0.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $0.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Urad Dal
- Regular price
- $0.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $0.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $0.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $0.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Green Moong
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Organic Ponni Rice – Raw
- Regular price
- From $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- From $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Ponni Rice - Parboiled
- Regular price
- From $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- From $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Basmati Rice – Brown
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Kerala Matta Rice
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Sonamasuri Rice – White
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Sonamasuri Rice – Brown
- Regular price
- From $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- From $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Basmati Rice – White
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Idly Rice
- Regular price
- From $15.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- From $15.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Organic Paste – Garlic
- Regular price
- $0.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $0.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $0.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $0.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Organic Paste – Ginger
- Regular price
- $0.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $0.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $0.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $0.00
- Unit price
- per
Sold Out
Featured product
Organic Ponni Rice - Parboiled
- Vendor
- Spicetry
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
$0.00 - Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out

Fresh Spices from Farm to Table
The Pandemic has limited all of our travel. Now you don’t have to leave home to experience a world of flavor. Each month, we'll send a new spice blend, freshly ground and small batch blended in house.















